Rychlé informace

27. 03. 2023, 17.00
Žerotínský zámek Nový Jičín, 28. října 51/12, 741 01 Nový Jičín
Vstupné 40 Kč

Poznejte oblíbenou dovolenkovou destinaci z pohledu domorodce. Historií, kulturou a folklorním dědictvím Kanárského souostroví vás provede hudebnice Monika Srncová, absolventka vyšší konzervatoře na Tenerife, nadšená propagátorka českého a moravského folkloru a zakladatelka projektů Šuhajky a Canarias Origin, která žije na Kanárských ostrovech již dvacet let.

Přednáška se zaměří na tradiční lidovou kulturu, tanec a hudební lidové nástroje Kanárských ostrovů. Posluchači v rámci přednášky, proniknou do lidové kultury Kanárských ostrovů a poznají její nevšední kouzlo, které bývá zahraničním návštěvníkům této destinace obvykle skryto. Účastníkům budou k dispozici mapy Kanárských ostrovů, tradiční lidový oděv a vedle toho také malé hudební
nástroje. V moderované diskusi v závěru přednášky bude možné zodpovědět také individuální dotazy.

Přednáška je součástí mezinárodního projektu "Šuhajky", který si klade za cíl dokumentovat a vzájemně prezentovat tradiční kulturní dědictví České republiky v zahraničí. Tento projektu bude možné v rámci přednášky podpořit finančně, případně také darem menších předmětů tradiční lidové výroby, jako jsou například: velikonočními kraslicemi, výrobky z kukuřičného šustí, předměty zdobenými technikou modrotisku, keramikou, publikacemi věnovanými lidové hudbě a folkloru Čech, Moravy a Slezska. Dary budou použity k prezentování české lidové kultury v zahraničí.

Více také na Facebookové události: https://fb.me/e/M20QpaDr