Dílo, které platilo...

Hlavní stránka Aktuality Dílo, které platilo...

čtvrtek 1. října 2020

Dílo, které platilo... Výstava „Dílo, které platilo...“, potrvá ještě měsíc do 1. 11 2020, navazuje na dřívější expoziční počiny naší instituce, jež se věnovaly penězům, ceninám a platidlům.


Výstava „Dílo, které platilo...“, kterou Muzeum Novojičínska otevřelo slavnostní vernisáží 30. června 2020 v 17.00 hodin, navazuje na dřívější expoziční počiny naší instituce, jež se věnovaly penězům, ceninám a platidlům. 

Tentokrát si přijdou vedle běžných návštěvníků na své zejména notafilové, což znamená, že výstava je zaměřena na platidla, jejichž základní materií je speciální papír. Cílem expozice je umožnit návštěvníkům nahlédnutí do tajuplného světa přípravy a výroby platidel. 

Výstava je také věnována rodákovi z nedalekých Tylovic u Rožnova pod Radhoštěm, Bedřichu Fojtáškovi, který byl dlouholetým litografem a grafickým designérem pražské tiskárny bankovek. Návštěvníci mohou shlédnout jak jeho práci týkající se přípravy a tisku oběživa, tak jeho volnou tvorbu.

Autor: Karel Kita Sekce: Aktuality | Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)