OKENNÍ VÝSTAVA “DO JESLIČEK PANNA CHUDIČKÁ DALA SYNÁČKA SVÉHO“

Hlavní stránka Centrum tradičních technologií Příbor Aktuální akce OKENNÍ VÝSTAVA “DO JESLIČEK PANNA CHUDIČKÁ DALA SYNÁČKA SVÉHO“

čtvrtek 17. prosince 2020

OKENNÍ VÝSTAVA “DO JESLIČEK PANNA CHUDIČKÁ DALA SYNÁČKA SVÉHO“ 18. prosince 2020 - 2. ledna 2021

Muzeum je v současné době z důvodu protipandemických opatření zavřené a nelze zpřístupnit žádnou výstavu. Proto jsme se se rozhodli pro malou okenní výstavu fotografií z knihy Muzea Novojičínska „Do jesliček Panna chudičká dala synáčka svého“.

Muzeum Novojičínska disponuje velkou sbírkovou kolekcí betlémových figur, které připomínají, že Příborsko bylo v minulosti významný betlemářským centrem navazujícím na bohatou barokní tradici. Betlémy konce 18. století a počátku 19. století jsou důležitým kulturním dědictvím a obsahují v sobě bohatý myšlenkový svět našich předků.

Výstava:

Piaristický klášter v Příboře – okna muzea

Centrum tradičních technologií v Příboře

Z MÉDIÍ

LTV Příbor Zpravodajství 01/2021, Malá okenní výstava https://youtu.be/TwQVQtM2wbo?t=613

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021