Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX

Hlavní stránka Centrum tradičních technologií Příbor Aktuální akce Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX

pondělí 15. července 2019

Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX 23. září - 2. prosince 2019
Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část) od 9.00 do 10.45 hod.

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře a město Příbor

srdečně zvou na

Příborskou muzejní školu (nejen)

pro seniory IX

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století.

Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí

v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část)od 9.00 do 10.45 hod.

Muzejní škola se uskuteční od 23. září do 2. prosince 2019.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme

v pondělí 2. 9. 2019 (od 8.00 do 11.00 hod.)

Cena cyklu přednášek: 400,- Kč

Omezená kapacita: 60 osob

Přihláška je platná po zaplacení kurzovného

V rámci Muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet. Cílem vlastivědného výletu bude Pevnost poznání v Olomouci a  Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem se zastávkami u kostela sv. Cyrila a Metoděje v Litovli a kostela sv. Ludmily v Bílé Lhotě.
Výlet se uskuteční v termínu 4. října 2019.
Cena výletu: 450,- Kč (zahrnuje dopravu a vstupy do areálů).

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020