Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory X

Hlavní stránka Centrum tradičních technologií Příbor Aktuální akce Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory X

středa 1. července 2020

Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory X 21. září - 30. listopadu 2020
Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část) od 9.00 do 10.45 hod.

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace – Centrum tradičích technologií v Příboře

a město Příbor

srdečně zvou na

Příborskou muzejní školu (nejen) pro seniory X

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století. Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část) od 9.00 do 10.45 hod.

Muzejní škola se uskuteční od 21. září do 30. listopadu 2020.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme v úterý 1. 9. 2020
(od 8.00 do 11.00 hod.)

Cena cyklu přednášek: 400,- Kč

Omezená kapacita: 60 osob