Vřeteno a přeslice zhotovené z vánočních stromků

Hlavní stránka Centrum tradičních technologií Příbor Muzeum z domova Zajímavosti z dílny CETRAT Vřeteno a přeslice zhotovené z vánočních stromků, 22. 1. 2021

Vřeteno a přeslice zhotovené z vánočních stromků

SPINDLE AND DISTAFF MADE OF CHRISTMAS TREES

(krátké video z Centra tradičních technologií Příbor)

V minulosti se v tradičním prostředí ve velké míře využívaly pro výrobu funkčních nástrojů přirozené samorosty. Ty našly své uplatnění i při zpracování textilních vláken. Z kmínků jehličnanů se zhotovovala mimo jiné i archaická a velmi jednoduchá funkční vřetena a přeslice. Ve videu Centra tradičních technologií Příbor je představena výroba přeslice a vřetena z vánočních stromků, které se skončením vánočního období ztrácí svou funkčnost.

YouTube: https://youtu.be/qVgX_HKnyQQ

The video of Center od traditional trechnologies about production splindle and distaff made of christmas trees.

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021