Výzva Centra tradičních technologií Příbor

Sběr předmětů na výstavu „Urob si sám. Co dovedou kutilové…“

Výzva Centra tradičních technologií Příbor

Centrum tradičních technologií Příbor se v souvislosti s přípravou výstavy „Urob si sám. Co dovedou kutilové…“ (4. listopadu 2023 – 30. října 2024) obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při sběru a dokumentaci dokladů kulturního jevu spojeného s kutilstvím. Výstava bude zaměřena na rozmanité projevy domácího lidového kutilství a navazuje na úspěšnou výstavu „Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není!“.

Prosíme ty, kteří mají ve svém vlastnictví jakékoliv kutilské výrobky, ať již starší nebo nové, aby je zapůjčili, popřípadě věnovali muzeu pro výstavní a dokumentační účely. Předměty na výstavu přijímáme od 16. ledna do 29. září 2023.

Děkujeme a věříme se, že se podaří tento zajímavý kulturní jev zachytit a zdokumentovat.

Kutilství bylo a stále zůstává svébytným prvkem naší společnosti!

PhDr. Václav Michalička,Ph.D.- vedoucí pobočky Muzeum Novojičínska – Centrum tradičních technologií Příbor

Kontaktní osoba:

Mgr. Monika Chromečková