Prvopočátky novojičínské muzejní práce sahají do roku 1792 ke kunínskému zámeckému muzeu brněnské rodačky, moravské šlechtičny, filantropky a mecenášky Marie Walburgy hraběnky z Truchsess-Walburg Zeilu. Ve 20. století se v novojičínském muzeu uskutečnilo několik významných akvizic. Významný podíl tvoří unikátní šlechtický fond textilních oděvních součástek ze zemí Koruny české. Patří mezi ně exponáty rodin Waldstein-Wartenbergů, Kinských, Zierotinů, Lobkowiczů, Liechtenštejnů, Clam Gallasů a dalších. Zároveň se zde nachází sbírka společenských klobouků a pokrývek hlavy významných osobností. Cílem příspěvku je seznámit čtenáře s výsledky sbírkotvorných aktivit novojičínských muzejníků včetně muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm. Přednáší Mgr. Renáta Jašková a Radek Polách.

Čtvrtek 23. března 2023 v 17.00 hodin.

Muzeum ve Frenštátě p. R.

Vstupné: 30,- Kč.