Že tenhle stereotyp neplatí, se můžete přesvědčit v pátek 15. října 2021 od 17 hodin, kdy se ve frenštátské pobočce Muzea Novojičínska koná muzejní noc – tentokrát s podtitulem „Muzeum slaví sedmdesát!“ Pro ty, kdo přijdou, máme připravenu – kromě stálých expozic – výstavu dobových hraček a ilustrací dětských knih nazvanou „Návraty do dětství“. V podkroví muzea bude pro děti a mládež (ale nejen pro ně) nachystán interaktivní program „Muzeum je když“, který hravou formou seznámí s dějinami sběratelství a s muzejnickou činností na Frenštátsku. Ti, kdo rádi něco vyrábějí, si přijdou na své v dílně šikovných rukou, kterou pro vás připravily Alena a Barbora Jurákovy, milovníci střelby zas na laserové střelnici.
Od 19 hodin se výstavní síň v přízemí promění v improvizovaný kinosál, kde budete moci zhlédnout krátké filmy z muzejního archivu. Připomeneme si slavnostní odhalení sousoší svatých Cyrila a Metoděje na Radhošti v roce 1931, nahlédneme, jak vypadal zdejší kraj na přelomu třicátých a čtyřicátých let. Pamětníky jistě zaujme Spartakiáda z roku 1960 či přivítání olympijského vítěze Jiřího Rašky v roce 1968. Vzhledem k omezené kapacitě sálu se filmový program bude opakovat zhruba po 40 minutových intervalech a místo v sále si můžete rezervovat od 12. října 2021 v pokladně muzea nebo telefonicky: 553 034 039.
Zbývá jen dodat, že vstupné na tuto akci je 30,- Kč pro dospělé a 10,- Kč pro děti. Prosíme o dodržování aktuálních protiepidemických opatření a předem děkujeme za účinnou spolupráci s pořadateli.