Stadlerovo klarinetové kvarteto se představí s basistou ostravské opery Martinem Gurbaľem. Zazní oblíbené Biblické písně Antonína Dvořáka – ovšem nyní v unikátní úpravě pro čtyři různé klarinety a bas (aranž Aleš Pavlorek)! Dvořákovy vrcholné duchovní písně nevšední melodické krásy a hluboké citové intenzity vycházejí z Davidovy Knihy žalmů a vznikly za jeho působení v New Yorku během tří březnových týdnů roku 1894. Skladatel na jejich zhudebnění začal pracovat v době předvelikonoční, krátce po uvedení své slavné Novosvětské symfonie, která mu na novém kontinentu zaručila prvenství „amerického symfonika“. Dvořákovský program Stadlerova klarinetového kvarteta okoření Antické maďarské tance či části nejoblíbenějších Bachových děl – Umění fugy a Matoušových pašijí v neotřelých úpravách právě pro es klarinet, klarinet a basklarinet.
 

Na mimořádný koncert v unikátních prostorách se můžete těšit díky Svatováclavskému hudebnímu festivalu (www.shf.cz), finanční podpoře Moravskoslezského kraje a Muzea Novojičínska. 

Vstupné činí 200Kč (běžné vstupné), 150Kč (senioři, studenti), 50Kč (ZTP/P) a děti do 15 let mají vstup zdarma. Vstupenky online a detailní informace naleznete na www.shf.cz