Chybět nebude edukační program zaměřený na náhradní rodinnou péči a její propagaci a také registrační stánky výhodných slevových Rodinných pasů a Senior pasů. 

V neděli je v Kuníně rovněž pouť a od 13.00 hodin si bude možné prohlédnout také kostel Povýšení svatého kříže s výkladem průvodce.

V zámeckém parku se od 13.00 hodin se můžete těšit rovněž na pouťové odpoledne, pořádané Obcí Kunín, s divadlem pro děti, hudebními vystoupeními, stánky, občerstvením, pouťovými atrakcemi a kolotoči.

Dny rodin se uskuteční v rámci projektu Národního památkové ústavu Rok osvícenské šlechty. Jednou z nejvýznamnějších tváří osvícenství v Českých zemích byla osvícená majitelka zámku hraběnka Walburga z Waldburg-Zeilu, která na zámku založila jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů pro děti, vychovávala zde děti bez rozdílu původu, pohlaví, národnosti a vyznání a především sirotky. Mezi nejznámější žáky zámecké školy náležel pozdější Otec českého národa František Palacký. O osudech hraběnky o zámecké škole návštěvníci dozvědí během komentovaných prohlídek pokojů zámku, které budou po celý den bezplatné.

Dny rodin pořádá Moravskoslezský kraj pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast pana Jiří Navrátila.