VERY BRITISH

Hlavní stránka Muzeum klobouků Aktuální akce VERY BRITISH

sobota 22. srpna 2020

VERY BRITISH Galerie Evropského domu, nám. Republiky 12, Plzeň
Výstava představuje 10 žen z Čech a zahraničí nejrůznějšího vzdělání, které prošly modistickou dílnou Hany Škorpilové a věnují se ruční výrobě klobouků.


Klobouky a pokrývky hlavy jsou součástí kultur již od samého počátku. Výstava Very British má za cíl poukázat na Britské tradice v kontextu českého prostředí. Zatímco ve Velké Británii jsou pokrývky hlavy běžnou součástí dámského i pánského šatníku a zdaleka neslouží jen k zahalování a chránění hlavy, nýbrž plní především svoji estetickou funkci a v závislosti na té které společenské události spíše reprezentují a zdobí. V Čechách byla pokrývka hlavy nezbytnou součástí převážně v 19. století a počátkem století dvacátého, silnou českou tradicí se však prakticky nikdy nestala a v současnosti si publikum teprve hledá. Co však u nás tradicí zůstalo, je výroba klobouků zastoupená dodnes funkčním provozem TOvárny NA Klobouky TONAK.
 

Autor: Radek Polách Sekce: Aktuální akce | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)