70 let muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce 70 let muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm

pondělí 15. února 2021

70 let muzea ve Frenštátě pod Radhoštěm V letošním roce si připomínáme 70 let od založení muzea

ve Frenštátě pod Radhoštěm. Třebaže první myšlenky na zřízení muzea se objevily už v roce 1893, trvalo téměř šedesát let, než bylo v domě č. p. 215 v roce 1951 otevřeno Městské muzeum. Počátkem 60. let 20. století bylo provizorně umístěno v budově radnice. V roce 1964 se stalo součástní Vlastivědného ústavu v Novém Jičíně (později Okresního muzea v Novém Jičíně, nyní Muzea Novojičínska). Od roku 2007 sídlí v budově bývalé chlapecké školy v Horní ulici č. p. 220. V současné době prezentuje devět stálých expozic, z nichž některé si můžete prohlédnout i virtuálně. Během roku plánujeme řadu akcí, kterými chceme jubileum připomenout. Budeme vás o nich aktuálně informovat.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021