Čtvrtečníci

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm O muzeu Pro veřejnost Čtvrtečníci

Pokud patříte k těm, co mají zájem dovědět se něco nového, a potěšilo by vás setkat s podobně zaměřenými lidmi, nebo prostě jenom hledáte, jak užitečně a smysluplně prožít volný čas – pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Jak se zrodili  „čtvrtečníci“?
Zaujala nás tradice prvorepublikových pátečníků – lidí kolem Karla Čapka, kteří se potkávali pravidelně jednou měsíčně v pátek v Čapkově vile, aby si povídali na nejrůznější témata z oblasti vědy, kultury a společenského dění.  My se scházíme jednou za měsíc ve čtvrtek – proto jsme dali našemu projektu název „čtvrtečníci“.  Obsahem každého setkání je přednáška na předem stanovené téma. Po ní je prostor na dotazy, diskusi či prohlídku příslušné expozice.


9. ledna 2020 v 17 hodin - O čarovném kolovrátku - tradiční rukodělná tvorba a její odraz v evropských pohádkách. Přednáší PhDr. Václav Michalička, PhD. Praktické ukázky Petra Vidomusová.

13. února 2020 v 17 hodin - Rybníky v Poodří - fauna a flora v CHKO Poodří. Přednáší Mgr. Markéta Máchová a Mgr. Renata Sobotíková.

26. března 2020 v 17 hodin - Brouci na Janíčkově vrchu - společenstvo epigeických brouků a jeho proměny v letech 2002 a 2019. Přednáší Mgr. Martin Trubač.

Vstup na každý program 30,- Kč.

 


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)