Muzejní noc

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm O muzeu Pro veřejnost Muzejní noc

V pátek 11. května 2018 se od 17 do 22 hodin koná tradiční Frenštátská muzejní noc.

Tu letošní jsme označili podtitulem „Ať žije rozmanitost!“, neboť její program letos skutečně rozmanitý bude.
V 17 hodin je pro děti a mládež (ale nejen pro ně) připraven interaktivní program Mezi námi šelmami, ve kterém se seznámí s velkými beskydskými šelmami. Zhlédnou vypreparovaného vlka a rysa ostrovida, zkusí, kolik váží novorozené medvídě, naučí se rozumět vlčí komunikaci a dozvědí se, co dělat, když se v přírodě potkají s živým medvědem.
Po stopách Albína Poláška do Winter Parku na Floridě nás zavede beseda s ing. Zdeňkem Michálkem, která začne v 19 hodin v podkroví muzea. Součástí besedy bude i promítání archivních filmů o Albínu Poláškovi.
Živelné i podmanivé tóny židovské hudby přinese vystoupení ostravské klezmerové kapely Simcha, která bude od půl deváté hrát ve výstavní síni muzea. Závěr letošní muzejní noci jsme se rozhodli pojmout komorně. V podkroví muzea večer uzavřeme čtením příběhů na dobrou noc.
Kromě zmíněného programu si můžete prohlédnout stálé expozice i výstavu obrazů Jana Hrnčárka, v soutěžích otestovat své znalosti či zastřílet si na laserové střelnici. Zbývá jen dodat, že vstupné na celou akci je 30,- Kč pro dospělé a 10,- Kč pro děti a seniory.

 


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)