Muzeum Šipka

Hlavní stránka Muzeum ve Štramberku Aktuální akce Muzeum Šipka

pondělí 30. ledna 2017

Muzeum Šipka Od června 2016 prochází objekt při vstupu na náměstí ve Štramberku stavební rekonstrukcí. Celková rekonstrukce objektu byla podpořena z prostředků evropského dotačního titulu IROP výzva č. 21 Muzea.


Projekt „Muzeum Šipka - expozice archeologie a geologie Štramberku“ zpracovává celkovou koncepci a technické detaily expozice v rámci objektu bývalých „Masných krámů“, později městského Infocentra ve Štramberku. Stavba je umístěna na svažitém pozemku parcely p. č. 987 ve Štramberku, v bezprostřední blízkosti náměstí.

Realizace projektu je navržena jako návazný krok po plánované a připravované stavební rekonstrukce - Stavební úpravy objektu Muzea ve Štramberku, přičemž dokumentace připravované stavební rekonstrukce byla upravena na základě podkladů a návrhů zpracovaných v rámci tohoto projektu, tak, aby byly oba návazné kroky v souladu.

Projekt Muzeum Šipka koncepčně vychází z přírodního a historických bohatství a souvislostí území Štramberku, konkrétně zejména lokalit Kotouč a jeskyně Šipka, reaguje na dispozičních možností daného místa a limity stavby. Projekt zahrnuje také metodické centrum pro obory archeologie, geologie a paleontologie.

Posláním stálé expozice Muzeum Šipka je zprostředkování mimořádných hodnot, významných pro poznání vývoje přírody a člověka v dané lokalitě a to zajímavou a přitom od vědy neodtrženou formou, prostřednictvím vjemově silné zážitkové expozice koncentrované v malém prostoru s využitím moderních technologií, ale s důrazem na autentičnost.

Realizace projektu Muzeum Šipka je finančně podpořen EVROPSKOU UNIÍ (Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální program). Předpokladem je slavnostní otevření v průběhu druhé poloviny roku 2019.

 

Autor: Radek Polách Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)