Půjdem spolu do Betléma

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm O muzeu Pro školy Muzeum očima dětí Půjdem spolu do Betléma

Program Půjdem spolu do Betléma inspiroval žáky 3. třídy Jubilejní ZŠ prezidenta Masaryka v Trojanovicích k tomu, aby uspořádali vlastní představení betlémského příběhu.

Zúčastnili jsme se s 3. třídou 10. prosince 2014 naučného programu Půjdem spolu do Betléma a opět jsme byli mile překvapeni. Nejen, že jsme na uvítanou dostali vánoční čaj a domácí perník, ale výklad o panence Marii a svatém Josefovi, o jejich putování do Betléma a o jesličkách, kde se narodil Ježíšek, ve spojení s krásným pěveckým doprovodem byl tak zajímavý, že všechny děti zaujatě poslouchaly. Pak jsme si mohli prohlédnout různé druhy betlémů, vystavených v muzeu a nakonec si vlastní betlém vyrobit a odnést s sebou do školy! Děti byly příběhem tak nadšené, že se rozhodly si jej zahrát ve škole. Rozdělily si role a v pátek 19. prosince se naše třída v Betlém proměnila...Jsem ráda, že i v této uspěchané a komerční době mají naše děti ještě chuť hrát divadlo, vymýšlet kostýmy a zpívat si spolu. A děkuji tímto i celému týmu frenštátského muzea za jejich výborné programy a inspiraci. (Lenka Mužíková, třídní učitelka)


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)