Myšlenky a citáty

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm O muzeu Pro školy Stopy slavných rodáků Myšlenky a citáty

Každý je jenom tenkrát velký, když je sebou…Ne jako bojovník, ne jako hlasatel, ale jako tvořitel. Bojovník z mrtvol druhých staví sebe, hlasateli uznání masy podmiňuje jeho bytí, ale tvůrci nepřekáží nic, co bylo, co je, co bude – on tvoří. (Břetislav Bartoš)

 

 

Řekl jsem si, že skončím okamžitě, jakmile mě porazí první junior. (Jiří Raška)

 

 

 

Kde se začne umělcům přikazovat: ty musíš tvořit toto a takto; kde se začne přikazovat: ty musíš chválit toto a hanět ono; kde se začne čtenáři a divákovi přikazovat: ty musíš číst a vidět toto, nesmíš číst a vidět ono - tam se nad hrobem kultury, které není bez svobody, vypěstuje v atmosféře servilnosti její lžikulturní plod - kýčařství ve velkém i malém, zmetkaření na totalitních 99 procent. (Záviš Kalandra)

 

Uloženi v země klínu, rozpadnem se v popel, prach,
našich chyb, ni světlých činů nevzpomene nikdo v snách,
všemocný čas srovná hrob - a zajdeme beze stop.
(Josef Kalus)

 

Když byly teplé noci, dívali jsme se s tatínkem na hvězdy…byla noc, ale noc nebyla černá, ale plná barev a ticho nebylo hluché ticho…zdálo se, že je slyšet, jak země oddechuje…při šumění lesů, které se k nám jakoby přibližovalo a vzdalovalo, mi bylo jako u moře. (Antonín Strnadel)

 

 

Ničeho se nedosáhne bez práce, bez utrpení a bez obětí. Každý paprsek štěstí v srdci člověka je vykoupen v potu tváře a zaplacen krví. (Albín Polášek)


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)