Zámek z Lilie.

V Moravskoslezském kraji se po rozsáhlé rekonstrukci otevírá pro veřejnost znovuzrozený zámek Nová Horka. Návštěvníci jsou vítáni na zámku na Nové Horce u Studénky od 28. září 2020. Muzejní instalace bude přístupná do konce října kromě pondělků, každý pracovní den na telefonické objednání a o víkendech a svátcích od 9 do 16 hod. V zimním období (listopad - březen) na objednání.

Muzeum Novojičínska má nové logo

V polovině dubna Muzeum Novojičínska vyhlásilo soutěž o jednotnou vizuální identitu. Do soutěže se přihlásilo celkem 27 grafický studií a designérů. Z doručených návrhů dne 5.6. 2020 odborná komise vybrala pět nejlepších prací a z nich vybrala vítězný návrh autorského kolektivu Vojtěcha Kollerta, Juraje Hatlase a Jakuba Janeby z BY.STUDIO. Cenou pro vítěze je smlouva na zpracování grafického manuálu jednotné vizuální identity Muzea Novojičínska, příspěvkové organizace v hodnotě 300.000 Kč.

NÁVŠTĚVNÍCI MUZEA ŠIPKA SE VRÁTÍ DO PRAVĚKU

Ve Štramberku vzniklo nové Muzeum Šipka. Milovníci pravěku a archeologie ho najdou poblíž náměstí v budově bývalých masných krámů, kde dříve fungovalo městské infocentrum. Muzeum Šipka je pobočkou Muzea Novojičínska, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje.