Muzeum v Příboře slaví v letošním roce 110 let od svého založení. Původně bylo založeno jako Krajinské muzeum Muzejní a průmyslovou jenotou v březnu roku 1912. Od druhé poloviny 20. století je muzeum součástí Muzea Novojičínska. Od roku 2020 bylo muzeum přejmenováno z Muzea a pamětní síně Sigmunda Freuda na Centrum tradičních technologií Příbor.

K oslavám výročí založení budeme představovat v průběho roku 2022 některé zajímavé předměty, které jsou v muzejních sbírkách vedeny jako původní a nejstarší sbírky.

110 LET MUZEA V PŘÍBOŘE - ČTRNÁCTIDENNÍ VÝSTAVA ARTEFAKTŮ Z PŮVODNÍ SBÍRKY III (6.5. až 21.5.)

I Příbor měl svůj orloj

Tentokrát jsou vystaveny památky spojené s piaristy v Příboře. Velkou atrakcí byl v minulosti v Příboře malý orloj, který byl umístěn v piaristickém klášteře. Jeho podstatná část se dochovala v muzejních sbírkách
V muzeu je také deponována velmi cenná piaristická knihovna se zajímavou kolekcí prvotisků z 15. století. Jedním z donátorů knihovny byl děkan David Láník, jehož obraz byl rovněž součástí inventáře piaristického kláštera.
Posledním z piaristů v Příboře byl Martin Krzehký (1791-1877), jehož sklenice na pivo je také vystavena.