Rychlé informace

90 min.
najdete nás v piaristickém kláštěře v Příboře
počet osob: max. 10
V prvním sále se nachází expozice věnovaná příborským papučím zhotovených archaickou technikou pletení na formě.

V druhém sále je představeno historické získávání nití a textilní výrobu v širokých souvislostech. Zde je k vidění vedle mnoha dalších zajímavostí i skutečná košile zhotovená z kopřiv.

Třetí sál je ve znamení přírodních přírodnin, které člověk v minulosti zužitkovával. Pozornosti zcela jistě neunikne klobouk z choroše, pařezová nádoba, košíky z kořenů, trávy a ostružníku, ošatka z orobince, čepice z vlákna borového jehličí, krajka z vlasů, slámy či koňských žíní a mnohé další.

​Celá expozice je zakončena interaktivním experimentáriem, ve kterém si návštěvníci mohou velké množství rukodělných technik pod vedením zkušené lektorky vyzkoušet.

Expozice zaniklý svět rukodělné výroby je o vztahu člověka k přírodním surovinám, o touze přetvářet věci ke svým potřebám a poskytuje mnohá zamyšlení o vyčerpatelnosti a obnovitelnosti přírodních zdrojů. CERAT tak tvoří ideální místo pro chvilku odpočinku od moderních technologií a také vytváří prostor pro poučení a inspiraci ve zkušenostech našich předků.
 
Nutná rezervace: tel. 556 725 191, email: muzeumpribor@seznam.cz
 
Více informací o TECHNOTRASE https://technotrasa.cz/