Rychlé informace

sobota 28. 1.; 9:00 – 13:00
10:00 předání ocenění „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“
najdete nás v piaristickém kláštěře v Příboře
parkovat lze u piaristického kláštera nebo na náměstí S. Freuda
vhodné pro rodiny s dětmi

Vystoupí

Lenka Koždoňová z Košařisk  (výroba kopyce gorolské ponožky, notkonči -šňůry zakončující obuv zvanou krpce omotané kolem kopyce a lýtka)

Ivana Di-Giustová  z Jablunkova  (výroba paličkované krajky a vyšívání krojů)

Viera Kranz  JADOLI ze Solance pod Soláněm (zpracování ovčí vlny, výrobou teplých ponožek)

Petr Mužík z Velkých Karlovic (výroba valašských krpců, opasků a perleťových kotulí)

Po celý den bude hrát Potaš – muzika z Těšínského Slezska

Pořad je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro rodiny s dětmi.

Vstupné: 40,-

Zároveň se v tento den uskuteční slavnostní předání ocenění „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“ za rok 2022

10:00 – 10:30 předání ocenění v refektáři Piaristického kláštera v Příboře

Nominaci představí PhDr. Václav Michalička, Ph.D., Centrum tradičních technologií Příbor Muzeum Novojičínska.

Ocenění „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“ předá náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo.

Parkování je možné podél piaristického kláštera (ul. Lidická) ; parkoviště za Sokolkou, parkovište za Letkou, parkoviště náměstí S. Freuda, parkoviště Československé armády (u Rodného domku S. Freuda)