Edukační programy

Programy pro školy o nejstarší historii a přírodě Štramberka.

Výukové programy probíhají celoročně, od úterý do pátku. Cena programu je 30 Kč/žáka, pedagogický doprovod má program zdarma. V ceně programu je i vstup do Muzea Šipka.

Na výukové programy je nutné se rezervovat předem buď na telefonním čísle 553 034 519                      nebo na emailu: muzeumsipka@gmail.com. 

 

 - pro mladší děti (1. - 5. třída ZŠ)  

NEANDERTÁLCI NA KOTOUČI - program probíhající v jeskyni Šipka, zaměřený na archeologické nálezy, Neandertálce a jejich způsob života. Program trvá cca 60 minut. 

 

 - pro starší děti (6. - 9. třída ZŠ)

ZA TAJEMSTVÍM KOTOUČE - terénní exkurze probíhající na kopci Kotouč, zaměřená na archeologické nálezy z jeskyně Šipka, z hradiska z doby bronzové, Neandertálce, geologickou minulost Štramberka a přírodu. Program tvá cca 90 minut.  

NEANDERTÁLCI VE ŠTRAMBERKU - program zaměřený na Neandertálce (vzhled, způsob života) a archeologické nálezy v jeskyni Šipka. První část programu probíhá v muzeu s powerpointovou prezentací, druhá půlka probíhá v jeskyni Šipka. Program trvá cca 90 minut. 

JÁ O KOZE, ON O VOZE - program zaměřený na historii a vývoj domestikace zvířat. Představení nejznámějších druhů domestikovaných zvířat, jejich užitek, vysvětlení pojmů jako např. krotký/zkrocený/zdivočelý druh apod. Program probíhá v muzeu s powerpointovou prezentací a trvá cca 60 minut.