Preventivní programy BESIPu v Muzeu nákladních automobilů Tatra

Muzeum nákladních automobilů Tatra uspořádalo společně se společností BESIP sérii preventivních a vzdělávacích pořadů pro žáky místních základních škol. V pondělí 4. a 11. dubna přednášky v muzeu navštívilo celkem 169 dětí, které se v průběhu hodinu a půl trvajícího programu dozvěděly, jak by se měly chovat na cestách a ve městech nejenom jako chodci, ale také jako cyklisté či koloběžkáři.

TATRA 111

V roce 2022 oslaví 80. výročí jeden z nejslavnějších nákladních automobilů z produkte kopřivnické automobilky Tatra 111.   Jen málo typů, které se v Kopřivnici zrodily byly pro výrobu a historii podniku tak zlomové, jak tento. Výkonem, schopnostmi i podílem odvedené práce se Tatra 111 nesmazatelně zapsala do historie průmyslové výroby v Československu.

Model Tatra 815 GTC - nový přírustek do expozice MNAT

V Muzeu nákladních automobilů Tatra nám přibyl nový exponát. Plastový model Tatry 815 GTC, který nám zapůjčil fanoušek značky Tatra a autor v jedné osobě – Marek Kassa ze slovenských Nových Zámků. Se svými 80 centimetry na délku je největším modelem, který v muzeu můžete spatřit. Přijďte porovnat originál s precizní prací modeláře. Překvapí vás, že rozdíl nenajdete téměř žádný, kromě velikosti.

Večer věnovaný Karlu Lopraisovi aneb Karel Loprais – co o něm (ne)víte?

V pátek 4. března 2022 se v podvečer konalo v novém Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici příjemné setkání rodinných příslušníků, přátel a fanoušků Karla Lopraise. Jak sám název akce  „Karel Loprais – co o něm (ne)víte“ napovídá, hlavně se na tuto dakarskou legendu vzpomínalo a návštěvníci se mohli dozvědět mnoho zajímavých střípků z jeho života.

„Monsieur Dakar“ Karel Loprais

Rozhovor vedla Kateřina Mokryšová Karel Loprais je neodmyslitelně a navždy spojen s nejtěžším dálkovým závodem Rallye Dakar, kterého se jako pilot závodního vozu značky Tatra zúčastnil celkem devatenáctkrát a je jeho šestinásobným vítězem. K závodění se dostal díky práci v kopřivnické automobilce, kde se postupně z pozice montéra vypracoval na zkušebního řidiče. V roce 2007 získal Zlatý volant za celoživotní přínos motoristickému sportu. Karel Loprais je držitelem titulu Sportovec dvacetiletí Moravskoslezského kraje a také držitelem českého státního vyznamenání – medaile Za zásluhy.