Adolf Loos a Victor Bauer

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Adolf Loos a Victor Bauer

středa 10. března 2021

Adolf Loos a Victor Bauer Záznam on-line přednášky kunínského kastelána o Adolfu Loosovi a Victoru Bauerovi. Vysílali jsme 17. března 2021 ze Studijního a dokumentačního centra Norbertov. Na výstavu Adolf Loos a Victor Bauer se můžete těšit v roce 2022.

Záznam:

Architekt Adolf Loos vytvořil pro průmyslníka Victora Bauera několik realizací: známá je vila a rafinerie v Hrušovanech, zařízení jídelny v brněnském zámečku rodiny Bauerů, byl pozván do Kunína, aby se podílel na novém zařízení tamního zámku. Na zámku je dnes uchovávána pozůstalost Victora Bauera, která vnáší zcela nové pohledy a informace na spolupráci obou mužů. Přednáška bude doplněna velmi bohatým obrazovým a archivním materiálem.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021