Hlasujte pro zámek Kunín

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Hlasujte pro zámek Kunín

sobota 14. září 2019

Hlasujte pro zámek Kunín Pomozte, prosím, zviditelnit Zámek Kunín! Hlasujte v prestižní anketě a přepošlete, prosím, dál! Velmi si vážíme Vaší podpory.


Hlas památce lze udělit jednou za den. Hlasovat můžete od 1. do 30. září 2019. Po kliknutí na hlasovací tlačítko bude váš hlas započítán:
 
Děkujeme za Vaše hlasy a podporu!
 
Uplynulých 30 let přineslo v oblasti péče o naše architektonické kulturní dědictví výjimečné výsledky. Při pohledu na obnovené historické skvosty, renovované interiéry, zachráněné sochy či malby si ale ne každý uvědomuje, že za veškerou restaurovanou krásou stojí konkrétní lidé, jejich talent, um a mnohaletá práce.

A právě úcta k odbornosti, a uměleckému a řemeslnému mistrovství těch, kteří o kulturní dědictví pečují, stála v roce 2019 u příležitosti oslav 30. výročí od sametové revoluce za vznikem ocenění Opera Historica. Smyslem této ceny je veřejně představovat a oceňovat příkladnou péči jednotlivců, obcí, měst i krajů Čech, Moravy a Slezska, o kulturní dědictví ČR a ocenit reprezentativní rekonstruované stavby.

Zámek Kunín byl vybrán do elitní společnosti čtrnácti nejcennějších a nejzajímavějších památek, které se v posledních letech povedlo zachránit či obnovit. Nominace na tuto cenu vybrala odborná komise.
 
Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním předávání cen 3. října 2019 ve Španělském sále Pražského hradu, kde mu bude udělena Cena ministryně pro místní rozvoj. Oceněné projekty během slavnostního večera obdrží prestižní cenu Opera Historica 2019 v řadě kategorii včetně Grand Prix.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)