Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem

čtvrtek 6. srpna 2020

Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem Sobota 26. září a pondělí 28. září v 10.00, 13.00 a 15.00 hodin
Komentované prohlídky výstavy Růže pro paní hraběnku s jejím hlavním autorem floristou Slávkem Rabušicem. Tématem letošní slavnosti je pocta rodině Harrachů. Výstava navazuje na výsledek práce účastníků celostátního setkání floristů pod vedením Slávka Rabušice.

Úprava květin do vazby byla nepochybně v různých dobách různá stejně jako samotný vztah k nim. Podmiňoval ji dobový vkus ale také dostupný sortiment rostlinného materiálu a nádob. Svůj vliv měla i příležitost, k níž byl interiér zdoben a také možnosti majitele šlechtického sídla. Vyobrazení zámeckých interiérů a květinových zátiší nám jasně dokazují, že jiná byla květinová aranžmá v baroku, jiná v renesanci či později, v 19. století.

Slávek Rabušic a jeho tým se aranžování květin na hradech a zámcích věnuje již již řadu let. Výsledky jejich práce obdivují tisíce návštěvníků zpřístupněných památek a tematických květinových výstav.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020