BAROKNÍ ZÁMEK NOVÁ HORKA MÁ ZPĚT SVOU NOBLESU A KRÁSU

Hlavní stránka Zámek Nová Horka Aktuální informace BAROKNÍ ZÁMEK NOVÁ HORKA MÁ ZPĚT SVOU NOBLESU A KRÁSU

pondělí 28. září 2020

BAROKNÍ ZÁMEK NOVÁ HORKA MÁ ZPĚT SVOU NOBLESU A KRÁSU V neděli 27. 9. 2020 proběhlo slavnostní otevření zámku Nová Horka, který je jednou z poboček Muzea Novojičínska. Slavnostní pásku společně přestřihli ředitel Muzea Novojičínska Zdeněk Orlita a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo. Díky rozsáhlé rekonstrukci mohou lidé obdivovat krásy tohoto zámku. Interiér a zámecká kaple se dočkaly renovace. Objekt dostal novou fasádu, úpravami prošel také park. Veškeré práce probíhaly pod dohledem památkářů, velký podíl na obnově zámku měli restaurátoři. První návštěvníci si objekt mohli prohlédnout 28. září 2020.

Zámek a jeho muzejní expozice jsou veřejnosti otevřeny od 28. září denně kromě pondělků (9–12, 13–17 hodin). V zimním období, tedy od listopadu do března, budou návštěvy možné jen na objednání.

Autor: Pavel Janek Sekce: Aktuální informace | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020