Antonín Kroča - malíř života a duše

Hlavní stránka Žerotínský zámek v Novém Jičíně Aktuální akce Antonín Kroča - malíř života a duše

středa 24. dubna 2019

Antonín Kroča - malíř života a duše výstava v Žerotínském zámku; 26.4. - 22.9.2019


Vernisáží v Nové galerii Žerotínského zámku byla ve čtvrtek 25. 4. 2019 v 17 hodin zahájena výstava akademického malíře Antonína Kroči. Výstavu uvedl Mgr. Petr Beránek. Novou publikaci věnovanou celoživotnímu uměleckému dílu Antonína Kroči představila Mgr. Michaela Hrčková. V programu vystoupili klavírista Patrik Kačo, Marianna Pillárová a Erika Šporerová - operní pěvkyně Národního divadla moravskoslezského, v doprovodu klavíristky Marie Horáčkové.


Výstava v Nové galerii Muzea Novojičínska představuje výběr z rozsáhlého díla umělce, které vznikalo od 70. let minulého století do současnosti. Objevují se v něm motivy z rodinného a lidového prostředí, atmosféra hospod, zabíjaček, sousedského života na venkově. Častými přírodní motivy jsou interiéry lesa, potoky a krajina v okolí Hukvald. Jeho krajinomalby jsou inspirované téměř celoživotním působením umělce v malebné krajině rodného Podbeskydí. V současnosti v jeho tvorbě převládá zájem o ženský akt a portrét, u nichž převažují výraz a emoce.
Umělec se s autorskou výstavou vrací po více než čtyřiceti letech do města, které hostilo rovněž jeho první samostatnou výstavu v roce 1978 a kde v roce 1991 realizoval ve foyer Beskydského divadla svou dosud nejrozměrnější zakázku v architektuře s názvem „Drama“ (376 x 1 230 cm).
   

Autor: Mgr. Hana Jabůrková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Tramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

© 2013-2020, Muzeum Novojičínska (v2)