Nevíte si rady s literaturou, tvorbou kresebných tabulek, příloh nebo s vyhodnocením materiálu?

Konzultace
Muzeum Šipka nabízí pro studenty archeologie v období od října do dubna konzultace bakalářských a magisterských prací (témata především z doby římské a stěhování národů, např. pod vedením E. Droberjara). Bylo by možné konzultovat i jiná dílčí témata z dalších období.

Kresebná dokumentace
Potřebujete poradit nebo pomoci s kresebnou dokumentací keramiky, štípané industrie, spon a jiných nálezů nebo s tvorbou tabulek? Naše archeoložka Vám s tím poradí, vysvětlí, ukáže a budete mít možnost si dokumentaci i prakticky vyzkoušet. Ideálně si nálezy přineste vlastní, popř. si praktickou část zkusíte na našich nálezech.

Konzultaci nad textem i kresebnou dokumentací je nutné předem rezervovat a domluvit se.

radka.knapek@muzeumnj.cz

Radka Knápek je naše archeoložka a kreslička drobných nálezů slovenské části polsko-slovenského výzkumu lokality Tell el-Retábí v Egyptě, zaštítěném Ústavem orientalistiky SAV a Nadácií Aigyptos. Předtím kreslila např. stély a mozaiky na Ulpiana projektu nebo nálezy z nekropole Vindenis v Kosovu,  pod vedením Römisch-Germanische Kommission, Deutsches Archäologisches Institut. Od roku 2015 do 2020 působila na AÚ AVČR Brno, v.v.i. na oddělení archeologické prospekce, kde se věnovala tvorbě odborných textů, zpracování nálezů, digitalizaci, kresebné dokumentaci, letecké a detektorové prospekci, atd....