Nové akce

Expozice dokumentují historii města, přírodní poměry, společenský život a výtvarné umění v regionu. Naleznete tu informace o prvním českém turistickém spolku Pohorské jednotě Radhošť, který vybudoval jedinečné panorama Pusteven. Zajímavé exponáty přibližují tkalcovství a výrobu modrotisku, které patřily k tradičním místním řemeslům. Na ně navazuje expozice věnovaná vystěhovalectví do Ameriky, zejména do Texasu. V expozicích také neujde pozornosti návštěvníků unikátní dochovaná kolekce dřevěných malovaných terčů střeleckého spolku, nejstaršího spolku ve Frenštátě.

Nepřehlédněte

TATRA OČIMA ANTONÍNA VURSTA - 4. díl: Marné naděje z řad T 815

Muzeum nákladních automobilů je rozděleno do 14 okruhů. Jeden z nich se věnuje i marným nadějím. Projektům, které se v různých fázích přípravy zastavily, které se neposunuly dál než do výroby prototypů, nikdy se nepřehouply do sériové výroby… A že jich v průběhu celé etapy vývoje tatrovek bylo… Pan Vurst vyprávěl o těch novějších - marných nadějích z řad T 815. Spolupracoval hned na dvou takových - pro ruský trh se připravoval důlní sklápěč a „lesovůz“.

Další přírůstky ve sbírce

Vedení společnosti Tatra Trucks a.s. společně s jejími majiteli pokračují v podpoře budování unikátní sbírky vozidel Tatra. V průběhu srpna se uskutečnily hned dvě významné události.

OBRAZ ARCIBISKUPA KOHNA NA ZÁMKU V KUNÍNĚ

Malý střípek z historie zámku. Při vstupu do bývalé zámecké kaple si návštěvníci mohou povšimnout barevného tištěného obrazu v poškozeném rámu. Představuje olomouckého arcibiskupa Theodora Kohna. Podle inventáře zámku se v roce 1908 nacházel právě v tomto pokoji, který se tehdy nazýval 3. Schindlerovským pokojem („3. Schindlerzimmer“) a sloužil jako pohostinský pokoj pro ubytování významnějších návštěv: v inventáři je zmíněn jako barevný tisk arcibiskupa Kohna ve zlatém rámu („Farbendruck Erzbischof Kohn in Goldrahmen“).