Nové akce

Expozice dokumentují historii města, přírodní poměry, společenský život a výtvarné umění v regionu. Naleznete tu informace o prvním českém turistickém spolku Pohorské jednotě Radhošť, který vybudoval jedinečné panorama Pusteven. Zajímavé exponáty přibližují tkalcovství a výrobu modrotisku, které patřily k tradičním místním řemeslům. Na ně navazuje expozice věnovaná vystěhovalectví do Ameriky, zejména do Texasu. V expozicích také neujde pozornosti návštěvníků unikátní dochovaná kolekce dřevěných malovaných terčů střeleckého spolku, nejstaršího spolku ve Frenštátě.

Nepřehlédněte

Jan Šustala – „Šustalovic černá ovce“

Dnes 10. února uběhne 170 let od narození Jana Šustaly (Johann Schustala), podnikatele a syna Ignáce Šustaly – zakladatele podniku Schustala & Comp. Osud Jana Šustaly je pozoruhodný v tom, že nepatřil v profesním ani osobním životě k těm úspěšným.

Hanuš Ringhoffer

Dnes 3. ledna 2024 uběhlo 139 let od narození generálního ředitele Závodů Ringhoffer-Tatra, a. s., podnikatele, průmyslníka a velkostatkáře, Hanuše Ringhoffera.
A kdo tedy byl Hanuš Ringhoffer?

Cena Patrinomium pro futuro putuje na zámek do Kunína

V oblasti péče o památky neexistuje v tuzemsku hodnotnější ocenění. Od roku 2014 Národní památkový ústav (NPÚ) uděluje ceny s názvem Patrimonium pro futuro, což v překladu z latiny znamená dědictví pro budoucnost.Cenu za příkladnou správu a prezentaci památky převzali na jubilejním 10. ročníku Ceny Patrimonium pro futuro PhDr. Jaroslav Zezulčík, kastelán zámku Kunín a PhDr. Pavel Slavko, kastelán státního hradu a zámku Český Krumlov.