Nové akce

Expozice dokumentují historii města, přírodní poměry, společenský život a výtvarné umění v regionu. Naleznete tu informace o prvním českém turistickém spolku Pohorské jednotě Radhošť, který vybudoval jedinečné panorama Pusteven. Zajímavé exponáty přibližují tkalcovství a výrobu modrotisku, které patřily k tradičním místním řemeslům. Na ně navazuje expozice věnovaná vystěhovalectví do Ameriky, zejména do Texasu. V expozicích také neujde pozornosti návštěvníků unikátní dochovaná kolekce dřevěných malovaných terčů střeleckého spolku, nejstaršího spolku ve Frenštátě.

Nepřehlédněte

Akce Kulový blesk v MNAT: HOTOVO!

V pátek 7. června 2024 úderem osmnácté hodiny byla v rámci muzejní noci po týdenní výluce znovu pro veřejnost otevřena naše obměněná expozice. Po téměř dvou a půl letech provozu bylo při akci interně nazvané „Kulový blesk“ vyměněno, resp. doplněno, celkem šest nových exponátů, kterými jistě uděláme fanouškům značky Tatra radost. 

Provaz z konopí

V minulosti si beskydští hospodáři sami vyráběli provázky a tenčí provazy z konopné koudele na primitivních provaznických vozících.