1. 11. - 28. 5.  Út - Pá  8:00 – 17:00
  So - Ne  9:00 – 16:00
     

 

Výstava Z RAJSKÉ ZAHRADY - rostlinné motivy v lidové kultuře Novojičínska. Výstava Z Rajské zahrady představí návštěvníkům zajímavou oblast lidové regionální kultury v kombinaci s živou přírodou. Jestliže jste fanoušci etnografie a zajímá vás lidová kultura a rostlinné motivy, máte se na co těšit.

Nepřehlédněte

Emilův slib

Připomeňme si strhující příběh, který se odehrával na počátku předminulého století. Na obraze z rakouských soukromých sbírek se díváte do tváře malého Emila, v rukou drží tabulku s nápisem: "Babičko, máš mne ráda".

Výstava o fenoménu Tatra

V našem muzeu je k vidění výstava „Fenomén Tatra“, po nedávno ukončené výstavě studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí další přehlídka studentských prací, inspirovaných naší expozicí a workshopy v ní uskutečněnými. Studenti ateliéru Grafického designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vytvořili pod vedením svých pedagogů plakáty inspirované značkou Tatra.

Více se dozvíte v příspěvku vedoucího ateliéru Grafického designu, pana docenta Mgr. A. Pavla Nogy, ArtD.

ZÁMEK S VŮNÍ VZPOMÍNEK A BENZÍNU

„Vila Schindler. Dnes zapadlé místo, dříve domov šlechtice, kterému to vyšlo. Je kultivovaný, těšící se životem, extravagantní – jeden z prvních majitelů automobilu. A má ještě jednu vášeň: fotografii.“ Píše Werner Rosenberger v knize o vilách na jezeře Wörthersee: Když domy vypráví příběhy. Kniha byla vydána v roce 2022 ve Vídni a zaznamenává rovněž životní příběh Maxe Schindlera z Kunewaldu a osudy vily Schindler v Krumpendorfu na březích jezera Wörthersee. A také naznačuje fascinující příběh netušených pokladů, které se před lety dostaly z Korutan zpět na zámek do Kunína.