Čtvrtečníci

Pokud patříte k těm, co mají zájem dovědět se něco nového, a potěšilo by vás setkat se s podobně zaměřenými lidmi, nebo prostě jenom hledáte, jak užitečně a smysluplně prožít volný čas – pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Ze setkání Čtvrtečníků - Po stopách Albína Poláška v USA (září 2019)
Ze setkání Čtvrtečníků - Po stopách Albína Poláška v USA (září 2019)

Jak se zrodili  „čtvrtečníci“?
Zaujala nás tradice prvorepublikových pátečníků – lidí kolem Karla Čapka, kteří se potkávali pravidelně jednou měsíčně v pátek v Čapkově vile, aby si povídali na nejrůznější témata z oblasti vědy, kultury a společenského dění.  My se scházíme jednou za měsíc ve čtvrtek – proto jsme dali našemu projektu název „čtvrtečníci“.  Obsahem každého setkání je přednáška na předem stanovené téma. Po ní je prostor na dotazy, diskusi či prohlídku příslušné expozice.

24. února 2022 v 17:00 hodin - Školství na Frenštátsku - od Velké války po konec první republiky. O historii a vývoji místního základního školství přednáší Mgr. Martin Trubač.

24. března 2022 v 17:00 hodin - Papuče pletené ve formě - historie a výroba papučí z ovčí vlny s praktickými ukázkami. Přednáší PhDr. Václav Michalička, Ph. D., etnograf Muzea Novojičínska.