Rychlé informace

parkování u piaristického kláštera nebo na náměstí S. Freuda v Příboře
vhodné pro rodiny s dětmi
Akce se koná za každého počasí. V případě deště uvnitř piaristického kláštera, když bude hezky tak venku v piaristických zahradách
sobota 1. 7. 2023

Mezinárodní setkání přadlen a přadláků v CETRAT Příbor I

Międzynarodowe spotkanie czeskich, morawskich, śląskich, słowackich i polskich prządek i przędzarzy w CETRAT Příbor I

Po úspěšném nultém ročníku se  v sobotu 1. 7. 2023 uskuteční první ročník Mezinárodního setkání přadlen a přadláků v CETRAT Příbor.
Setkání se zúčastní 80 přadlen a přadláků z různých koutů České i Slovenské republiky a také z Polska, kdy budou příst na kolovratech, vřetánkách a dalších nástrojích používaných v minulosti na ruční zhotovování nití.
Akci pořádá Muzeum Novojičínska ve své pobočce v Centru tradičních technologií v Příboře a Město Příbor.
Setkání se uskuteční v krásné piaristické zahradě náležící k budově bývalého kláštera, ve které CETRAT sídlí.
O hudební doprovod se postarají dvě cimbálové muziky BEČVA a POŠTÁR.
Po celý den si bude možné zakoupit drobné občerstvení a navštívit výstavu v CETRAT Příbor " Pravěké kopřivové šaty".

Po udanym roku zerowym odbędzie się pierwszy rok Twórczego spotkania czeskich, morawskich, śląskich, słowackich i polskich prządek i przędzarzy w CETRAT Příbor 01.07. 2023. Organizatorem tego wydarzenia jest Muzeum Ziemi Nowojiczyńskiej w swoim oddziale w Centrum Technologii Tradycyjnych w Příborze.

Spotkanie odbędzie się w pięknym ogrodzie pijarskim należącym do dawnego budynku klasztornego, w którym swoją siedzibę ma CETRAT.

Przez cały dzień będzie towarzyszyła muzyka i możliwość zakupu poczęstunku. Podczas spotkania  będzie tez można obejrzeć wystawę PREHISTORYCZNA ODZIEŻ Z POKRZYWY.

Program:

9:00 –17:00 Setkání přadlen v piaristických zahradách

10:00 Slavnostní zahájení  s úvodní řečí zástupce ředitele Muzea Novojičínska Mgr. Pavla Dvořáka Ph.D. ; starosty Města Příbora Ing. arch. Jana Malíka a vedoucího CETRAT Příbor PhDr. Václava Michaličky, Ph.D.

Dopoledne bude hrát Cimbálová muzika BEČVA

Odpoledne bude hrát Cimbálová muzika z POŠTÁR

Celý den možnost prohlídky výstavy "Pravěké" kopřivové šaty

Stálá expozice "Zaniklý svět rukodělné výroby" bude v tento den uzavřena