Technotrasa

Technotrasa komentovaná prohlídka expozice "Zaniklý svět rukodělné výroby"

 

Technotrasa
CERAT návštěvníkům nabízí stálou expozici "Zaniklý svět rukodělné výroby", která je věnována tradičním technologiím zpracování přírodních materiálů. Ve čtyřech sálech mohou příchozí zhlédnout celou řadu svébytných technik, které byly využívány v tradičním lidovém prostředí.
V prvním sále se nachází expozice věnovaná příborským papučím zhotovených archaickou technikou pletení na formě.

V druhém sále je představeno historické získávání nití a textilní výrobu v širokých souvislostech. Zde je k vidění vedle mnoha dalších zajímavostí i skutečná košile zhotovená z kopřiv.

Třetí sál je ve znamení přírodních přírodnin, které člověk v minulosti zužitkovával. Pozornosti zcela jistě neunikne klobouk z choroše, pařezová nádoba, košíky z kořenů, trávy a ostružníku, ošatka z orobince, čepice z vlákna borového jehličí, krajka z vlasů, slámy či koňských žíní a mnohé další.

​Celá expozice je zakončena interaktivním experimentáriem, ve kterém si návštěvníci mohou velké množství rukodělných technik pod vedením zkušeného lektora vyzkoušet.

Expozice zaniklý svět rukodělné výroby je o vztahu člověka k přírodním surovinám, o touze přetvářet věci ke svým potřebám a poskytuje mnohá zamyšlení o vyčerpatelnosti a obnovitelnosti přírodních zdrojů. CERAT tak tvoří ideální místo pro chvilku odpočinku od moderních technologií a také vytváří prostor pro poučení a inspiraci ve zkušenostech našich předků.
 
Délka programu: 1,5 h
Celoročně
Jednotliví návštěvníci si nemusí rezervovat prohlídku, pouze organizované skupiny prosíme o předchozí rezervaci na tel. 605 710 142, kontaktní osoba Monika Chromečková

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na tel. 556 725 191, email: muzeumpribor@seznam.cz

Více o Technotrase: https://technotrasa.cz/
 
jsme součástí

Fotoalbum