Umělecké dílo vystaveno u příležitosti Mezinárodního dne muzeí

V rámci mezinárodního dne muzeí 18. května představíme návštěvníkům umělecké dílo jednoho z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších rakouských sochařů své doby Franze Barwiga (1868–1931), rodáka z Šenova u Nového Jičína. Barwigova díla byla vystavována na mezinárodní úrovni a zakoupena velkými evropskými muzei. Barwigovy charakteristické zvířecí sochy ho odhalují jako průkopníka Art Deco; jeho akty se vrátily ke klasickému ideálu formy vyjádřenému moderním způsobem. Plastiku F. Barwiga nedávno získanou do uměleckých sbírek muzea, můžete poprvé a zcela mimořádně shlédnout v Nové galerii Žerotínského zámku v rámci výstavy Po starých cestách aneb Malířské toulky Kravařskem, kde je také zastoupen dvěma obrazy.
O jakou plastiku jde? Dáme vám nápovědu, ale v plné kráse ji uvidíte jen u nás…

Nápověda:
Je to on, ale není růžový….

vstup ZDARMA