Zpřístupnili jsme pro vás novou expozici nákladních a užitkových vozů Tatra. Otevřeno od úterý do neděle 9.00 - 16.00 hodin.

Muzeum nákladních automobilů Tatra vzniklo za přispění Evropské unie, díky dotaci z Evropského fondu regionálního rozvoje ve výši 104,8 milionu korun. Celkové náklady projektu dosáhly necelých 173 milionů korun. Cílem projektu bylo vytvořit novou jedinečnou expozici uceleně prezentující historii nákladních vozidel značky Tatra coby významného technického dědictví a vyspělé automobilové tradice zdejšího regionu. Nové muzeum vzniklo rekonstrukcí již nevyužívaného objektu v areálu společnosti TATRA TRUCKS a.s., postaveného v letech 1910–1911 jako slévárna. Objekt je ve vlastnictví Moravskoslezského kraje a je provozován jako nová pobočka příspěvkové organizace kraje Muzeem Novojičínska.

Více na:   www.muzeumnj.cz/tatra

Napsali jsme

„Monsieur Dakar“ Karel Loprais

Rozhovor vedla Kateřina Mokryšová

Karel Loprais je neodmyslitelně a navždy spojen s nejtěžším dálkovým závodem Rallye Dakar, kterého se jako pilot závodního vozu značky Tatra zúčastnil celkem devatenáctkrát a je jeho šestinásobným vítězem. K závodění se dostal díky práci v kopřivnické automobilce, kde se postupně z pozice montéra vypracoval na zkušebního řidiče. V roce 2007 získal Zlatý volant za celoživotní přínos motoristickému sportu. Karel Loprais je držitelem titulu Sportovec dvacetiletí Moravskoslezského kraje a také držitelem českého státního vyznamenání – medaile Za zásluhy.