Rychlé informace

ÚT-NE 9:00-12:00, 13:00-17:00
Výstava není bezbariérová.

Zámek v Nové Horce zve na výstavu fotografií Lukáše Houdka s názvem Umění zabíjet & Umění dosídlit.

Umění zabíjet je sérií 25 fotografií, které jsou rekonstrukcí vybraných masakrů německého civilního obyvatelstva v Česku v roce 1945. Autorkou kostýmů je Jana Edrová. Umění dosídlit chronologicky navazuje na projekt Umění zabíjet. Vychází z archivních materiálů ze složky nazvané Dosidlovací komise, která je uložena ve Státním okresním archivu v Tachově.

Výstava je zároveň skvělou příležitostí prohlédnout si zatím nezrekonstruované druhé patro zámku, které je běžně návštěvníkům nepřístupné.

Navštivte zámek v Nové Horce a seznamte se s pohnutou kapitolou moderních československých dějin.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 11. května v druhém podlaží zámku v 17 hodin.

Výstava bude na zámku k vidění od 11. května do 30. září 2023.

Vstupné na výstavu 20 Kč. Návštěvníci, kteří si zakoupili vstupenku na prohlídkový okruh, mají výstavu ZDARMA.

Upozornění pro rodiče: Fotografie zobrazují zločiny konce 2. světové války a některé scény mohou být zneklidňující.