Zajímá vás historie Nového Jičína? Co takhle jeho přítomnost, anebo ještě lépe budoucnost?

Originalita, nevšednost, neotřelý přístup. I tak lze charakterizovat novou výstavu v Muzeu Novojičínska, zaměřující se na proměny lokality historicky známé jako Zlatý kříž. Do míst, kde se dnes nacházejí betonové plochy, neutěšená zákoutí, vlakové a autobusové nádraží nebo obchodní dům Lidl, vnáší nové projekty, klid, čistotu, řád, zeleň, ale také místo pro člověka, jeho odpočinek a kulturní vyžití. První výstava z cyklu výstav o architektuře nabízí pětici autorů a jejich projektů: nových vizí pro Nový Jičín. Přináší originální stavbu knihovny, kulturního domu, komfortního bytového domu nebo parkovacího domu, ale přichází také s nápadem realizace vysokopodlažní budovy, tzv. Golden Kreuz Turm. Michaela Herblichová, Kristýna Adamčíková, Hana Stanovská, Lucie Novotná a Jiří Januške těmito projekty a současně klauzurními pracemi uzavírají své tříleté studium na Fakultě stavební Vysoké školy báňské – Technické univerzitě Ostrava.  V rámci Ateliéru III + IV a pod vedením Ing. arch. Igora H. Krčmáře. 

Vernisáž výstavy: 27. 1. 2022 v 17 h, Žerotínský zámek Nový Jičín. Součástí vernisáže budou komentované prezentace studentů. Hosty vernisáže budou: místostarosta města Nový Jičín Ondřej Syrovátka a hlavní architekt města Martin Materna. Předpokládaná délka vernisáže je 90 minut. 

Těšíme se na vás.

 

 

Upozorňujeme návštěvníky vernisáže, že akce proběhne za dodržování platných nařízení Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR. Vstup na akci bude povolen na základě předložení QR kódu (pravidla ON). Vstup na akci - pouze s respirátorem (při konzumaci a pitném režimu bez respirátoru). 

Děkujeme vám, že dodržujete všechna platná vládní opatření.

 https://covid.gov.cz/opatreni/kultura