Výzva příznivcům Zámku Nová Horka

Zámek Nová Horka – kdysi významné šlechtické sídlo ovlivňující širé okolí, dnes muzeum snažící se jeho zajímavou historii vylíčit. A v tom nám můžete pomoct i vy!

Výzva příznivcům Zámku Nová Horka

Pracovali vaši předci na zámku (za hrabat či za ústavu)? Dostaly se k vám jakékoliv vzpomínky, zážitky či historky, které by se vázaly k životu či práci na zámku? Máte v rodinném albu fotku zachycující zámek či jeho obyvatele? Případně jinou hmatatelnou připomínku? I zdánlivá drobnost, stručná vzpomínka, záblesk paměti může znamenat mnoho. Veškeré informace, byť by se jejich obsah vešel do jedné věty, jsou pro nás nesmírně cenné. I kdybyste si řekli, že taková maličkost nestojí za řeč, věřte, že stojí.

Pokud nám můžete pomoci, kontaktujte prosím kurátorku novohoreckého zámku Mgr. Petru Konečnou na e-mail petra.konecna@muzeumnj.cz.

Budeme vděčni za cokoliv, co nám pomůže historii Zámku Nová Horka živě odvyprávět.