Profesní život Karla Lopraise je neodmyslitelně spjat s automobilkou Tatra. Mnohonásobný účastník a šestinásobný vítěz slavné Rallye Paříž-Dakar se stal díky svým sportovním úspěchům několikanásobným držitelem ocenění ve čtenářské a novinářské anketě Zlatý volant a získal přezdívku Monsieur Dakar.

Karel Loprais byl také velkým příznivcem našeho Muzea nákladních automobilů Tatra. Při přesunu exponátů do nové expozice v dubnu 2021 sám usedl za volant své vítězné Tatry 815 z roku 1988 se startovním číslem 607. Bedlivě sledoval budování expozice a při slavnostním otevření muzea 17. listopadu 2021 byl jedním z těch, kdo slavnostně přestřihli pásku.

Známka bude v prodeji od středy 14. února také na pobočce České pošty v Kopřivnici. Zájemci a fanoušci Karla Lopraise si ji tedy budou moci zakoupit a ve středu při slavnostním křtu nechat přímo autorem návrhu Petrem Ptáčkem podepsat. Aršík bude k dispozici také na jiných specializovaných přepážkách nebo v e-shopu na webových stránkách České pošty.

Společně s aršíkem vychází i dvě varianty obálky prvního dne vydání (FDC). Motivem první je scéna ze závodu odehrávající se v pouštním prostředí se závodním vozem Tatra a velbloudem v popředí, motiv druhé je podobný, ale bez velblouda. Celou emisi vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o., aršík ofsetem v nákladu 23 000 kusů a FDC digitálním tiskem v nákladu po 2 300 kusech (dohromady 4 600 kusů).

Karel Loprais v Muzeu nákladních automobilů Tatra