Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice


Dnes je Otevřeno od 9:00 do 16:00

Kompletní otevírací doba
1. 10. - 30. 4. Út - Ne 9:00 – 16:00
1. 5. - 30. 9. Út - Ne 9:00 – 17:00

VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA

Pondělí 19. 12. 2022 – ZAVŘENO
Úterý 20. 12. 2022 – čtvrtek 22. 12. 2022  – ZAVŘENO / POUZE KOMENTOVANÉ PROHLÍDkY 
Pátek 23. 12. 2022 – pondělí 26. 12. 2022 – ZAVŘENO
Úterý 27. 12. 2022 – pátek 30. 12. 2022 – 9.00–16.00 
Sobota 31. 12. 2022 – pondělí 2. 1. 2022 – ZAVŘENO
Od úterý 3. 1. 2023 běžný provoz

Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice

Koupit vstupenky on-line

Otevírací doba a vstupné

UPOZORNĚNÍ: 

Kapacita expozice je z požárně-bezpečnostího řešení budovy omezena na 200 osob.

Ve dnech s velkým zájmem návštěvníků (státní svátky + deštivé počasí)  hrozí dlouhé fronty a čekání (1–2 hodiny) před vstupem, případně, že se do expozice nedostanete

Pokud máte zakoupené vstupenky (například společné vstupenky z Regionálního muzea v Kopřivnici – Technické muzeum Tatra, neopravňují vás k přednostnímu vstupu do expozice!

Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNÁ VSTUPENKA (platnost rok od nákupu)

Platí pro (vždy 1 vstup do dané expozcice):
Muzea nákladních automobilů Tatra
Muzeum osobních automobilů Tatra
Lašské muzeum
Muzeum Fojtství 
Neplatí pro Depozitář Slovenské strely!

Základní: 300 Kč – dospělí

Snížené: 200 Kč – senioři 65+, studenti 16–26 let po předložení průkazu, děti 6–15 let, držitele průkazu: TP, ZTP, organizované návštěvy základních a středních škol – 1x pedagogický doprovod na 20 žáků zdarma

Zdarma: děti do 6 let, organizované návštěvy mateřských škol, pedagogický doprovod (1 osoba na 20 žáků/studentů), ZTP/P a doprovod k ZTP/P, držitelé průkazu člena Asociace muzeí a galerií, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií ČR, Rady galérií Slovenska a ICOM, držitelé průkazu PRESS

Držitelé Beskydy – Valašsko Card:  25 %


MUZEUM NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ TATRA

Základní: 200 Kč – dospělí

Snížené: 150 Kč –  senioři 65+, studenti 16–26 let po předložení průkazu, děti 6–15 let, držitele průkazu: TP, ZTP, organizované návštěvy základních a středních škol – 1x pedagogický doprovod na 20 žáků zdarma, držitelé průkazu ISIC, ITIC, SPHERE CARD, Senior pas, Rodinný pas, Beskydy Valašsko Card

Rodinné: 500 Kč – max. 2 dospělí a až 4 děti 6–15 let

Zdarma: děti do 6 let, organizované návštěvy mateřských škol, pedagogický doprovod (1 osoba na 20 žáků/studentů), ZTP/P a doprovod k ZTP/P, držitelé průkazu člena Asociace muzeí a galerií, Zväzu múzeí na Slovensku, Rady galerií ČR, Rady galérií Slovenska a ICOM, držitelé průkazu PRESS, zaměstnaneckých průkazů Krajského úřadu MSK a vlastníci volných vstupenek Muzea Novojičínska

Objekt muzea je zcela bezbariérový. Hlavní vstup zajištěn nájezdovou plošinou a komunikaci mezi oběma podlažími zajišťuje výtah. 


Praktické informace ke vstupu do expozice:

 • Do expozice nesmí domácí mazlíčci.
 • Prosíme, nechoďte za zábrany a nedotýkejte se vystavených exponátů včetně těch volně stojících.
 • V expozici nepijte, nejezte, nekuřte, a to včetně elektronických cigaret. Přebalovací pult je součástí WC pro handicapované.
 • Osoby pod vlivem omamných a návykových látek neboudou do expozice v pouštěni. 
 • WC jsou před pokladnou muzea, tak i v rámci expozice.
 • Po odchodu z expozice se již nelze do expozice vrátit.
 • Odrážedla v expozici jsou určeny pro děti do 6 let a výšky 120 cm. Prosíme rodiče, aby hlídali bezpečnou jízdu dětí. V opačném případě hrozí úraz. Ve dnech s naplněnou kapacitou expozcie nemusí být odrážedla k dispozici. 
 • Platnost vstupenek je 1 rok od zakoupení. Pokud se k nám nedostanete z důvodu naplnění kapacity, můžete muzeum navštívit jindy v rámci platnosti vstupenky.
 • Vstupenku po vstupu do expozice uložte na vhodné místo, budete jí potřebovat také při výstupu z expozice.
 • Kapacita expozice je 200 osob ve stejný čas.
 • Vstupenka zakoupená v rámci poboček Regionálního muzea v Kopřivnici (Technické muzeum Tatra, Muzeum Fojtství, Lašské muzeum) neopravňuje k přednostnímu vstupu do expozice. V případě naplnění kapacity expozice se vytváří fronta čekajících na vstup do expozice (ti, kteří v této frontě nemají lístek, si jej před vstupem dokoupí).
 • Prosíme, rodiče s kočárky a malými děti, ať opravdu přikládají všechny vstupenky ke čtečce turniketů a ramena turniketů nechají protočit, aby systém vidence návštěv nebyl zkreslen.
 • V expozici je volná WiFi.  Doporučujeme ale si stáhnout aplikaci pro rozšířenou realitu ještě před návštěvou, a to z App Store nebo Google Play. Rozšířenou realitu v expozici poznáte podle symbolu AR. Nejlepší místo pro načtení dané scény je na podlaze označeno nálepkou Spot.  Před načtením další scény doporučujeme zmáčknou tlačítko Reset. Aplikace a její obsah je stále ve vývoji. Aktuálně zaznamenáváme problémy u aplikace na telefonech s operačním systémem Android. Můžete si půjčit tablety u pracovníků recepce/prodeje vstupenek.

HLEDÁTE INFORMACE O SLOVENSKÉ STRELE?

TERMÍNY PROHLÍDEK A ONLINE PRODEJ