Výstava návštěvníky pomocí jednoduchých interaktivních pokusů a funkčních modelů uvede do mnoha odvětví fyziky, jako je například optika, mechanika, akustika, magnetismus nebo elektrická energie. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet výrobu elektřiny, zastřílet z elektromagnetického děla nebo vyřešit záhadu vozítka popírajícího třetí Newtonův pohybový zákon. 

Hlavním autorem výstavy je Ing. Vítězslav Prokop, středoškolský učitel a konstruktér, který ji koncipoval jako samoobslužnou. Každý exponát je doplněn o popis a vysvětlení jevu. 

Hlavní důraz je kladen na interaktivní činnost návštěvníka s fyzikálním, případně technickým experimentem, spočívající v tom, že může s jednotlivými pokusnými modely volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. V herně je naopak hlavní zásadou: dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte.

Součástí výstavy je „hrací koutek“ pro nejmenší s dopravním kobercem, českou dřevěnou polytechnickou stavebnicí PONY a českou variantou stavebnice Lego – stavebnicí CHEVA.

Interaktivní herna je přístupná veřejnosti v rámci běžného vstupného v tyto dny:

každé úterý a čtvrtek: 9:00 - 12:00, 13:00 - 16:00. 

Pro skupiny po předchozí rezervaci - vhodná pro zájmové skupiny, odborné a technické kroužky, příměstské tábory, školní skupiny. 

Rezervujte na: lucie.kazlepkova@muzeumnj.cz.

 


Fotoalbum