Rychlé informace

sobota 20. dubna; 18:00–24:00
vstupné 40,-
najdete nás v piaristickém kláštěře v Příboře naproti kostela sv. Valentina (nejbližší autobus. zastávky: u škol, u Valentina, u pošty, vlaková zastávka cca 10 min)

Za starých časů lidé věřili, že po klekání ožívá nadpřirozený svět, a stejně tak ožije v nočních hodinách zaniklý svět rukodělné výroby v CETRAT Příbor.

V sobotu 20. dubna se prostory Centra tradičních technologií Příbor otevřou v nevšedním večerním čase. Od 18:00 do 24:00 si budou moci návštěvníci projít expozici „Zaniklý svět rukodělné výroby“.

Pro návštěvníky jsme připravili neobvyklou podívanou. Ožijí nejen expozice a muzejní předměty, ale také některé ze starých technologií našich předků prostřednictvím muzejníků, kteří se na tento večer stanou součástí expozice.

V sále s názvem „Vyrobeno z odpadu“ se dostanete do doby první republiky a uvidíte přímo pod ruce ženě, která bude vyrábět papuče z odřezků z kloboučnické továrny. Další místnost „Za kouzelnou nitkou“ vás zavede do světa historického zpracování ovčí vlny a místnost rozezvučí vrnění kolovrátku a zpěv přadleny. „Dary přírody“ je třetí část expozice, vonící dřevem. Také v ní ožije jedna z vybraných technik zpracování přírodních materiálů.

Na tuto ojedinělou možnost večerní prohlídky expozice „Zaniklý svět rukodělné výroby“ zveme všechny návštěvníky a zájemce o tradiční technologie.

Dalším lákadlem bude i prostor Interaktivního sálu Centra tradičních technologií, který se promění v malé kino s krátkými historickými filmy o různých činnostech a lidské práci.

V tento den se ve městě Příboře koná Mezinárodní den památek a sídel

Videopozvánka na NOC S ARCHICKÝMI TECHNOLOGIEMI, kterou natočilo LTV Příbor

plakát ke stažení