Dakar mobilem v muzeu

Fanoušci Dakaru se sešli v Muzeu nákladních automobilů Tatra v podvečer ve středu 22. března.  Talkshow Míly Janáčka „Dakar mobilem bez cenzury“ nabídla velmi zajímavé hosty, a to Tomáše Tomečka, Martina Straku a Romana Krejčího.

Dakar mobilem v muzeu

Tomáš Tomeček, šestnáctinásobný účastník Rallye Dakar, jedenáctinásobný účastník a čtyřnásobný vítěz Africa Eco Race, jezdí se svým 17 let starým vozem, u kterého si zakládá na tom, že je to čistá Tatra. V loňském závodě se stal prvním jezdcem na světě, který dokázal na dálkové rallye v kategorii kamionů zvítězit sólojízdou, tedy sám bez navigátora či palubního technika. Roman Krejčí, v současnosti navigátor týmu Buggyra Racing, byl zpočátku účastníkem dakarské rallye jako fanoušek, poté se rozhodl zúčastnit se jí také jako jezdec v kategorii motocyklů. Další host večera, renomovaný ostravský fotograf, televizní komentátor a motoristický novinář Martin Straka, komentuje světové automobilové závody a rallye na našich i zahraničních televizních stanicích již od roku 2005, a to především z 24 hodin Le Mans a Indy Car, ale třeba také závody na Masarykově okruhu v Brně. Fotí pro časopis Reflex i Českou televizi, dříve spolupracoval s Českým rozhlasem.

Celým večerem slovem provázel a besedu moderoval Míla Janáček, sám dříve navigátor závodního speciálu. Nyní stojí za projektem Dakar mobilem. Každý den v Saudské Arábii pro fanoušky natáčí zajímavá videa nejen ze samotného závodu, ale také ze zákulisí. Fanoušci tak mohou vidět, jak to chodí v pravém bivaku po dojezdu každé etapy, jaké problémy závodníci řeší nebo co večeří. Fanoušci si mohou vyslechnout rozhovory s českými i zahraničními závodníky a nahlédnout do zákulisí logisticky i finančně náročného závodu.

Všichni účinkující se v průběhu večera plného fotografií, filmových záběrů a zábavného povídání podělili s diváky o své zážitky z náročné pouštní rallye – jak z pohledu závodníka, tak fotografa, navigátora a fanouška, ale především milovníka motoristického sportu.


Fotoalbum