Interaktivní kniha věnovaná expozici muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici a historii výroby nákladních automobilů Tatra od počátku až do současnosti. Kniha obsahuje také zajímavosti, které jinde a takto uceleně nenajdete.  Je členěna do 14 kapitol a má 550 stran, tedy stejně jako jsou otáčky motoru T2-928 při volnoběhu (Tatra 148).

Kniha obsahuje rovněž rozšířenou realitu, kterou využijete po stažení aplikace s názvem „Síla Tatra“ z Google Play a AppStore. Díky rozšířené realitě můžete poslouchat mluvené slovo nebo si rozšířit informace o další digitální obsah. Každá kapitola obsahuje unikátní voiceover. Po naskenování všech kapitol tak získáte ucelenou audioknihu v délce 7 hodin namluvenou hercem a dabérem Jiřím Hromadou.

Text: Radomír Smolka
Design: Zdeněk Miček
Grafika: Lukáš Adamík
AR technologie a aplikace: Michael Kuča
Vydavatel: Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace

 

K dostání v obchodě se suvenýry v Muzeu nákladních automobilů Tatra nebo online: 
TATRA STORE

 

„Vše, co značka Tatra a automobily značky symbolizují, je bezesporu síla. A to nejen síla výkonného motoru, ale i síla projet jakýmkoliv terénem, překonat jakoukoliv překážku, převézt i ten nejtěžší náklad a poprat se i s tím nejtěžším úkolem. Síla a vůle jít svou vlastní konstrukční cestou, neustat v hledání unikátních a neotřelých řešení, síla prosadit se v nelehké konkurenci ostatních.“