INSPIRACE MUZEEM

Budova našeho muzea s jeho expozicí a ojedinělými exponáty je inspirativní pro mnohé umělce – ať už se jedná o amatérské i profesionální fotografy, výtvarníky, designéry nebo architekty. Mezi časté návštěvníky patří žáci a studenti výtvarných oborů uměleckých škol.

INSPIRACE MUZEEM

Na začátku loňského roku proběhla výstava prací studentů grafického designu katedry umění Ostravské univerzity, které vznikly na základě opakovaných workshopů a čerpání inspirace v expozici našeho muzea. Výstava „Deus ex Machina“ vznikla v rámci ateliéru „Text | Forma | Funkce a záměrem studentských prací bylo auto předvést jako živý organismus, ne pouze kus kovu.

V rámci své výuky nás na podzim loňského roku navštívili žáci První soukromé základní umělecké školy MIS Music v Kopřivnici a své dojmy zachytili za použití koláží i jiných výtvarných technik. Inspiraci na téma „Fenomén Tatra“ k nám přijeli čerpat také studenti Univerzity Tomáše Bati ze Zlína, a to oboru Grafický design. Na výsledky jejich práce se mohou návštěvníci muzea těšit na konci května.

Od 1. února vystavují v Muzeu nákladních automobilů Tatra své práce studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Valašského Meziříčí. Studenti užité malby, průmyslového designu i designu skla při opakovaných návštěvách muzea procházeli uličkami expozice a nechali na sebe působit její neopakovatelnou atmosféru. Na výsledných pracích je zřejmý originální, jedinečný přístup studentů. Někoho zaujalo kompletní vozidlo, někdo se nechal inspirovat drobnými a zajímavými detaily konkrétního vozu, jiný zase doprovodnými exponáty nebo interaktivními prvky – světlomety, pneumatikami nebo například konvemi na mléko, umístěnými na korbě auta. Své dojmy a nápady poté studenti zachytili na plátně, papíře nebo přetavili do skla. Podoba výstavy není definitivní, průběžně bude doplňována o další studentské práce.

Výstava „Muzeum očima studentů“ Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí je v galerijním prostoru muzea k vidění do poloviny května.