Jiná tvář muzea

Unikátní prostory expozice našeho muzea lákají nejen fanoušky techniky a značky Tatra, ale také různé interprety a umělce.

Natáčení talkshow Tomáše Magnuska Na cestách

Zajímavé prostředí a vynikající akustika přilákala v neděli 6. listopadu interprety vážné hudby. Mezi vystavenými muzejními exponáty vystoupila jedna z nejuznávanějších francouzských sopranistek, specializující se na starší slohová období, Chantal Santon Jeffery. Spolu s českou špičkou, hudebním uskupením Collegium Marianum a sourozenci Vojtěchem a Janou Semerádovými, představila interpretaci z děl francouzského baroka „Apollón a múzy“. Postava Apollóna, boha umění, písně, hudby a poezie vždy francouzské barokní umělce inspirovala.

Koncert sklidil u publika velký úspěch a věříme, že se koncerty nejen vážné hudby budou v naší expozici konat i v budoucnu.

Po koncertu francouzské barokní hudby si expozici našeho muzea vybral pro natáčení hned dvou dílů své talkshow herec a režisér Tomáš Magnusek. Hosty prvního dílu talkshow Na cestách byli herečka Yvetta Kornová se spisovatelem Josefem Petrů, herec a dabér Jindřich Žampa, herec Ivan Vyskočil a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo. Ve druhém díle pak vystupovala moderátorka Zuzana Bubílková spolu s herci Štěpánem Tučkem a Jiřím Werichem Petráškem, za projekt našeho muzea vystoupili Radomír Smolka, technický ředitel podniku Tatra Trucks, a vedoucí muzea Lukáš Filip.

Termíny vysílání zmíněných dvou dílů talkshow zveřejníme ihned, jakmile budou známy.


Fotoalbum


Svatováclavský hudební festival v muzeu

Svatováclavský hudební festival v muzeu
Natáčení talkshow Tomáše Magnuska Na cestách
Natáčení talkshow Tomáše Magnuska Na cestách